PayPal – EET brána

 

EET brána pro PayPal bez kasy je pro každéhoKasu nemáte, co teď?

Přijímáte platby přes PayPal? Pak se EET může týkat i vás. PayPal za vás evidenci tržeb nevyřeší, tak co teď?

Kasu si pořizovat nemusíte. Naše EET brána vám pomůže problém vyřešit. Za poplatek v řádek desítek korun měsíčně se postará o to, aby platby přes PayPal splňovaly všechny požadavky elektronické evidence tržeb. Tímto je pro vás EET vyřešené.

Aktuálně: Rozhodnutím Ústavního soudu ČR z 15.12.2017 se od 1.3.2018 EET nevztahuje na platby PayPalem, více viz samostatný článek.

Co a pro koho je EET brána?

Maloobchodníkům, kteří prodávají produkty třetích výrobců přes služby eBay, Etsy, Dawanda, 3dcart apod. a přijímají platby prostřednictvím PayPal účtu, nabíme online službu EET brána, která umožní splnit zákonné požadavky na evidenci tržeb podle zákona č. 112/2016 Sb. o EET. Službu můžete využít také s libovolným jiným e‑shopem, pokud přijímáte evidované platby přes PayPal účet. Služba je hostovaná na našem serveru a vy ji jen používáte. První nastavení je velmi snadné a poté již služba automaticky eviduje všechny příchozí platby na Váš PayPal účet a zákazníkům i vám odesílá účtenky s povinnými kódy (BKP, FIK).

Od 1.3.2017 se EET vztahuje na všechny, kteří neprodávají vlastní výrobky (více viz např. etrzby.cz) a přijímají platby v hotovosti nebo platebním terminálem apod. Platby prostřednictvím PayPalu („plátce prostřednictvím příjemce“) se podle aktuální metodiky FÚ  evidovat nemusí, pokud má současně plátce u PayPalu účet. Nicméně je to pouze nezávazný metodický výklad ne úplně jasného zákona o EET. Rozhodnutí o použití služby EET brána k (ne)evidování PayPal plateb je tak na vás.

PayPal Logo

Jak to funguje?

Aplikace EET brána získává informace o uskutečněných PayPal platbách. Platbu přepočítá na české koruny podle aktuálního kurzu ČNB a informaci o tržbě zaeviduje na serverech EET. Zákazníkovi může být na jeho e-mailovou adresu ihned po platbě zaslána účtenka s EET kódy (v češtině a angličtině). Pokud se účtenka neodešle automaticky, je potřeba EET kódy (BKP, FIK, popř. PKP) uvést na dokladu (faktuře), který zákazníkovi zašlete společně se zbožím.

Informaci o platbě lze z PayPal účtu získat dvěmi způsoby:

  1. PayPal posílá EET bráně automaticky notifikaci po každé provedené platbě na váš PayPal účet. Informace o platbě je obvykle zaevidována cca do jedné minuty od potvrzení platby. Tato možnost je dostupná pouze u vybraných e-shopů, které PayPal notifikaci samy nevyužívají (např. eBay, částečně Woocommerce, vlastní PayPal API).
  2. EET brána se několikrát denně připojí na PayPal API a podle výpisu transakcí zaeviduje všechny nové platby. Tato možnost je dostupná u všech typů e-shopů. (Připojení k PayPal API umožňuje jen čtení historie plateb a nedovolí žádné další operace s vaším účtem, vytvoření nové platby apod.)

Ideální varianta je nastavení obou možností současně - platba je co nejdříve zaevidována na základě PayPal notifikace a současně sledování výpisu transakcí zajistí 100% evidenci i v případě nečekaných výpadků kdekoliv na cestě mezi PayPalem a EET bránou. 

Statistiky o provedených platbách můžete získávat po každé platbě / denně / týdně / měsíčně. Kontrola správnosti evidovaných tržeb je již na vás.

Detailní postup získání certifikátu a nastavení EET brány naleznete v nápovědě.

Vyberte si vhodnou variantu služby

Služba EET brána funguje na principu předplatného. Za poplatek od 42 Kč měsíčně za vás budeme službu provozovat, udržovat neustále aktuální a zabezpečenou.

Sami si vyberete délku předplaceného období. Před skončením platnosti Vás budeme informovat a máte možnost si službu prodloužit. Platíte pouze za kalendářní měsíce, kdy je na vašem účtu vystavena alespoň jedna účtenka.

Provoz služby je první měsíc od aktivace služby zdarma.

Vlastnosti služby

  • Jednoduché řešení pro evidenci příchozích plateb na PayPal účet
  • Jednorázové nastavení služby
  • Automatická evidence všech příchozích plateb
  • Platba za kalendářní měsíc, jen když vystavíme alespoň jednu účtenku
  • Nepotřebujete pokladnu
  • První měsíc zdarma
  • Výhodný roční balíček
  • Kompletní podmínky služby