Publikováno

Poslední vlna EET startuje 1. května

Od 1. května 2020 vstupuje v platnost změna zákona o EET. Od tohoto data se elektronická evidence tržeb týká téměř všech podnikatelů, kteří od svých zákazníků přijímají hotovost. Nové vyjímky jsou definovány přímo v zákoně (např. sociální služby a térénní sociální služby).

Jestli EET nechcete řešit, zkuste nepřijímat hotovost (platba předem na bankovní účet nebo platební kartou). Pokud jste OSVČ, máte jen několik hotovostních plateb za měsíc a splňujete podmínky, můžete požádat o tzv. zvláštní režim EET – od finančního úřadu dostanete papírové účtenky a každé 3 měsíce budete vypňovat formulář o uskutečněných tržbách.

Pokud elektronicky evidovat chcete nebo potřebujete, doporučujeme stáhnout některou aplikaci zdarma do chytrého mobilního telefonu (např. EET plus nebo Profi Účtenka) a dokoupit přenosnou tiskárničku pro tisk účtenek. Pokud zákazník nesouhlasí s posláním jen elektronické účtenky na e-mail, musíte mu předat vytištěnou účtenku.

Pokud provozujete vlastní zakázkovou aplikaci pro objednávky a chybí vám možnost online evidence EET účtenky, konktaktujte nás a zajistíme vám implementaci řešení přímo na míru s využitím stávající aplikace na našem serveru nebo plně intergrovanou do vaší aplikace.